Jesteśmy firmą która w istnieje w branży lotniczej od 1994 roku. Na początku nasza oferta obejmowała szkolenia paralotniowe i moto-paralotniowe oraz produkcję sprzętu paralotniowego i serwis. W tej dziedzinie nasza firma dołączyła do grona największych szkół paralotniowych w Polsce.W miarę jak rozwijał się polski rynek lotnictwa ultralekkiego poszerzaliśmy ofertę o wiatrakowce i samoloty ultralekkie.

Szkolenie paralotnie

Stanowimy grupę przyjaciół pasjonujących się lataniem na paralotniach.

Latanie na paralotni może dostarczyć niezapomnianych wrażeń, trudnych nawet do opisania, lecz wymaga opanowania wszelkich zasad i reguł, które pozwolą poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Nie jest to sport szczególnie trudny, wiedza zdobyta podczas kursów wystarcza do tego, aby zacząć latać samodzielnie.
Nauka latania odbywa się w systemie dogodnym dla ucznia. Cały cykl szkoleń składa się z 2 etapów – dopiero ich ukończenie i zdanie egzaminu upoważnia do samodzielnego latania bez opieki instruktorskiej. Oczywiście po każdym z etapów można zrezygnować z dalszego szkolenia…

Etap I jest podstawowym zapoznaniem się ze sprzętem, techniką lotu, meteorologią, oceną warunków…itd, oraz z samym lataniem, czyli z wysokością i podstawowymi manewrami. Kurs taki odbywa od maja do września i trwa około 5-7 dni. Koszt szkolenia do I etapu to kwota 900 zł (tzw. zaświadczenie o szkoleniu) + 200 zł licencja H (czyli przeszkolenie za wyciągarką). Cena obejmuje ubezpieczenie.

Jeżeli pragniesz szkolić się dalej, możesz przystąpić do szkolenia Etap II, podczas którego doskonalisz głównie już zdobyte umiejętności oraz powiększasz nalot – czyli czas spędzony w powietrzu. Wszystkie loty na tym etapie szkolenia odbywają się z wysokości nie mniejszej niż 200 m. Kurs ten trwa od 2 do 4 dni – w zależności od ilości chętnych oraz oczywiście warunków pogodowych – i odbywa się w tych samych terminach co I Etap. Koszt 600 zł wraz z ubezpieczeniem (+ 200 zł licencja H, jeżeli jeszcze jej nie posiadasz).

W zależności od warunków pogodowych, w godzinach rannych lub wieczornych, kiedy siła wiatru jest najmniejsza, ćwiczymy na lotnisku. W południe odbywają się zajęcia teoretyczne. Warto zarezerwować sobie czas wolny od innych zajęć lub pracy, ponieważ większość dnia spędzamy wtedy na lotnisku.

Po ukończeniu II Etapu otrzymasz skierowanie na Egzamin Państwowy na Świadectwo Kwalifikacji. Jest to takie „prawo jazdy” ;) Od sezonu 2007 egzamin można będzie zdawać w szkołach. Po otrzymaniu Świadectwa Kwalifikacji stajesz się pełnoprawnym pilotem paralotni i możesz latać w pełni samodzielnie.
Świadectwa Kwalifikacji wysyłane jest do pilota pocztą.

Po szkoleniu cały czas można latać pod naszym okiem często jeździmy w ciekawe miejsca i chętnie zabieramy ze sobą naszych byłych kursantów.

W trakcie szkolenia wykorzystujemy bardzo bezpieczne i proste w obsłudze skrzydła.

W naszej szkole co roku wymieniamy cały sprzęt. Do dyspozycji kursantów są skrzydła firmy Dudek Paragliding Nemo, uprzęże z protektorami chroniącymi przed urazami i spadochrony zapasowe. Do łączności z kursantami używamy radia UKF.

Kurs odbywa się za wyciągarką. Równolegle z zajęciami praktycznymi odbywają się zajęcia teoretyczne.

Do uprawiania paralotniarstwa nie potrzebne są badania lekarskie, wystarczy ogólna sprawność fizyczna.
Terminy kursów można znaleźć pod adresem:

http://www.paralotnie.org/szkolenie.php?d=1&p=5

Terminarz uzależniony jest od terminów zawodów.

Cennik kursów dostępny jest pod adresem:

http://www.paralotnie.org/szkolenie.php?d=1&p=3

Aby zarezerwować termin proszę o rejestracje w systemie pod adresem :

http://paralotnie.org/formularz

 

  • Zakres szkoleń do świadectwa kwalifikacji PP:

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt telefoniczny (058 671-32-84 lub 602 818 408).